share

Valtra N-seeria traktorid on nüüd saadaval pneumaatilise esisillavedrustusega

8.1.2019

Valtra võtab AIRES õhkvedrustusega esisillavariandi Valtra N-seeria masinatel kasutusele 2019. aastal. 

Õhkvedrustust kasutatakse laialdaselt töösõidukitel, kuid traktoritel on see olnud juba üle 20 aasta vaid Valtrale iseloomulik tunnus. Õhkvedrustusega esisild pakub kiiremat reageerimist ja paremat amortisatsioonitaset eelkõige silla kiirete liikumiste korral ja siis, kui teljekoormus muutub näiteks esilaaduri kasutamise korral kiiresti. See muudab juhi mugavuse ja traktori veojõu võrreldes hüdropneumaatiliste lahendustega suuremaks.

N-seeria AIRES vedrustus on sarnane Valtra T-seeria järeleproovitud ja kõrgelt hinnatud konstruktsiooniga. See sisaldab eraldiseisvat, isetasanduvat pneumaatilist vedrustust ühe lõõtskompensaatori ja kahe tugeva amortisaatoriga. Vedrustussüsteem kasutab suruõhku, mis töötab kindlalt ka negatiivse temperatuuri juures. Täiendava eelisena võimaldab traktori pneumosüsteem suruõhku kasutada ka muul otstarbel, näiteks haagise pidurdamiseks, radiaatorite tolmust puhastamiseks ja muude igapäevaste hooldustööde tegemiseks.

Esisilla pneumaatilise vedrustuse eelised tulevad veelgi selgemini esile, kui traktori kogumass suureneb suurte eesmiste tööseadmete ja esilaadurite kasutuselevõtul. Seda lahendust toetavad ka traktori kiiruse suurenemine ja pneumaatiliste pidurite kasutamine, et vastata ELi üldmääruse rangematele ohutusnõuetele. Esisilla uus vedrustus võetakse kasutusele heitmestandardi 5. astmele vastavate versioonide puhul N-seerial 2019. aasta kevadel (mudel N174) ja sügisel (mudelid N134 ja N154). Hüdraulilis-pneumaatilise vedrustuse praegune, teise põlvkonna versioon on jätkuvalt kasutusel N-seeria väiksematel mudelitel.