VALTRA JACKPOT AGRITECHNICA MESSIL: VALTRA VÕITIS AGRITECHNICA MESSIL 2018. AASTA TRAKTORI JA 2018. AASTA PARIMA DISAINI AUHINNAD Pressiteade

21.11.2017
VALTRA JACKPOT AGRITECHNICA MESSIL: VALTRA VÕITIS AGRITECHNICA MESSIL 2018. AASTA TRAKTORI JA 2018. AASTA PARIMA DISAINI AUHINNAD
SmartTouchi käetoega varustatud Valtra T254 võitis Hannoveris Agritechnica messil kogu maailmas tunnustatud 2018. aasta parima traktori ja 2018. aasta parima disaini auhinnad. Lisaks jõudis uue A-seeria mudel Valtra A114 ka parima tarbemasina kategooria viie finalisti sekka.
Valiku tegid 23 sõltumatut ajakirjanikku 24 Euroopa põllumajandusajakirjast. Aasta traktor on tootmisharu prestiižikamaid auhindu, millega tunnustatakse uuenduslikkust, tehnoloogiat ja jõudlust. Valtra jaoks oli see esimene kord aasta traktori auhinda võita.

Žürii põhjendas aasta traktori auhinna otsust järgmiselt:
„Valtra on intuitiivse juhtimise vallas saavutanud uue taseme. Traktor on igas suhtes mugavam, võimsam, tõhusam ja mitmekülgsem.

Standardvarustuses olevad 9tollise puuteekraaniga SmartTouchi juhtpaneel, nutikas mitmeotstarbeline juhthoob ja uus hüdrauliline juhtkang moodustavad koos tootmisharu parima ja samas lihtsasti kasutatava kasutajaliidese. Juht saab reguleerida ja juhtida praktiliselt kõiki mootori, jõuülekande, hüdraulika, automaatse roolimissüsteemi AutoGuide, telemeetria jms seadistusi. Sisuliselt on tegemist traktoriterminali uudse juhtimisviisiga.“

Mudeli parima disaini auhinnast rääkides lisas žürii:
„Täiesti hämmastav, kui palju võib kaubamärk kümne aasta taguse ajaga võrreldes muutuda, kui stiili eest kannavad hoolt õigesti valitud disainerid. Valtra Versu T254 ja selle SmartTouchi kasutajaliides on näide vingest, moodsast ja šikist traktorist.“

„Need olulised auhinnad ja tunnustus, mis meie finalistidele osaks sai, on imekspandavad ja suurepärane jätk auhindadele ja tunnustusele, mida meie neljanda põlvkonna mudelid on alates nende turuletulekust 2104. aastal pälvinud. SmartTouchi juhtpaneeliga Valtra T254 on tunnistus meie pidevast arendustegevusest, mille märksõnadeks on töökindlus, kasutamislihtsus ja intuitiivsed lahendused, et põllumeestel oleks tänu kiiresti arenevale tehnoloogiale Valtra kasutamine puhas rõõm ja maksimaalne kasu,“ räägib Valtra Inc. turundusdirektor Mikko Lehikoinen.

T-seeria uusimat mudelit Valtra T254 tutvustati selle aasta juunis ning kliendid said esimesed traktorid kätte augustis. Valtra T254V on tõeline põllutöömasin ja SmartTouch ühendab kõik värskeimad põllumajanduse täppisriistad traktori juhtseadistega samasse kasutajaliidesesse. SmartTouch võimendab powershift-käigukasti tööd, mistõttu traktoriga on võimalik sõita astmevabalt (CVT). 271 hobujõuga T254 Versu on T-seeria kõige võimsam mudel.

Valtra SmartTouch – nutitelefonist lihtsam
Valtra T254 Versu on varustatud uue kasutajasõbraliku kasutajaliidesega. SmartTouch töötati välja Soomes ja aprillis 2017 sai see Red Doti disainiauhinna.

SmartTouch kasutab täielikult integreeritud tehnoloogiat: Guidance, Isobus, AgControl ja TaskDoc. Uus juhtpaneel parandab iga traktori ja agregaadi koosluse tootlikkust ja vähendab juhi töökoormust. Iga juhi ja ülesande jaoks saab seadistada oma profiili ning konfigureerimine võtab puuteekraanil vaid mõne sekundi. Kõik seadistused peale terminali sätete salvestatakse automaatselt aktiivsesse profiili.

9tollist terminali on lihtsam kasutada ja see on intuitiivsem kui moodne nutitelefon. Terminali kõik funktsioonid on kättesaadavad maksimaalselt kahe nipsu või koputusega ning menüüs on võimatu ära eksida. Isegi need, kes pole kunagi puuteekraani kasutanud, saavad terminali juhtimisega lihtsalt hakkama.

Intelligentne juhthoob võimaldab powershift-käigukastiga sõita astmevabalt
Valtra Versu mudelid kujutavad endast revolutsiooni powershift-käigukastiga traktorite juhtimisviisis. Kiiruse suurendamiseks tuleb juhthooba käsitsi edasi lükata ja aeglustamiseks tagasi tõmmata, nii et kiirendamine on alati täielikult juhi kontrolli all. Hoova ja pedaalide vahel puudub lüliti ja need töötavad täielikus kooskõlas. Juhthoob on uus funktsioon, mis muudab kasutajale sõitmise paindlikumaks. Valtra Versu mudelid on maailmas ainsad powershift-käigukastiga traktorid, millega saab kõiki funktsioone kasutada vaid juhthoova abil.

Viieastmelisel powershift-käigukastil on neli põhikäiku ja kaks aeglustit, mis võimaldab mõlemas suunas sõita kokku 30 kiirusega. Käiguvahetus on täpne ja lihtne nii automaatrežiimis kui ka juhthooba kasutades. T254 Versu mudelil on ka Valtra nõlvaltstardi funktsioon, mis võimaldab traktoril hõlpsasti kohalt liikumist alustada vaid gaasipedaalivajutusega kui see on kallakule pargitud. Mudelil on ka Valtra revolutsiooniline patenteeritud hüdraulikaseade. See uuendus tagab võimsama hüdroväljundi nii paigal seistes kui ka liikumise ajal – kiirust mõjutamata.

Nagu kõik Valtra neljanda põlvkonna mudelid, on T254 Versu lisaks Skandinaavia disainile äärmiselt mugav, töökindel ja mitmekülgne, tagades optimaalse funktsionaalsuse ja suurepärase nähtavuse. T254 Versul on funktsioonid, mida ei ole ühelgi teisel powershift-käigukastiga traktoril. Seda on võimalik kohandada iga kliendi vajadustele. Unustada ei saa ka Valtra TwinTrac-tagurdussüsteemi ja panoraamvaatega SkyView-katuseaknaga kabiini.

VALTRA JACKPOT AGRITECHNICA MESSIL: VALTRA VÕITIS AGRITECHNICA MESSIL 2018. AASTA TRAKTORI JA 2018. AASTA PARIMA DISAINI AUHINNAD


« Tagasi ülevaate juurde