MEIE KLIENDID

MEIE KLIENDID

Juhi ümber ehitatud kabiin

Uue Valtra T-seeria traktoreid katsetati 2013. aasta kevadel ja 2014. aasta suvel Soomes, Kalajokis põllutöömasinate valdkonna töövõtjana tegutsevas ettevõttes Kalajoen Neliveto. Katsetati erinevaid mudeleid, kuid enamjaolt Versu mudeleid, kuna need sarnanevad tootmisspetsiifikale kõige enam.

Ville-Matti ja Juha-Pekka Vuollet
Kalajoen Neliveto Oy töövõtjad põllutöömasinate alal
Kalajoki, Soome

Katsetatud masinad: mitmed Valtra T-seeria traktorid
Põhiülesanded: läga laotamine, silo tootmine, maapinna ettevalmistamine

Täiustatud kasutatavus

Prototüüpe kasutati aktiivselt kõikides ettevõtte tegevustes. Kevadised ülesanded hõlmasid läga laotamist, maapinna ettevalmistamist ja külvamist; suvised tööd keskendusid aga peamiselt silo tootmisele.

Versu mudeliga külvati umbes 350 hektari suurune põllulapp. Traktorit kasutati ka 50 kuupmeetrise silohaagise vedamiseks ja silo terasisalduse ühtlustamiseks.

Uue T-seeria traktorite täiustatud kasutatavus ilmnes pika aja ja erineva kestusega tööülesannete täitmisel. Kõik funktsioonid on vastastikku toimivad ning aitavad oluliselt kaasa traktori suurepärasele juhitavusele. 

„Uus T-seeria oli suureks positiivseks üllatuseks. Traktorit on hea kasutada tänu erinevatele funktsioonidele ja juht saab end ka kõige pikemal tööpäeval rooli taga mugavalt tunda,” ütleb Ville-Matti Vuollet.

„Uute juhtnuppudega on käigukasti lihtne juhtida. Saate sõita automaatrežiimis või pedaale kasutades, ning seda nii põllul kui ka maanteel,” jätkab Juha-Pekka Vuollet.

„T-seeria esilaaduriga on äärmiselt jõuline ja stabiilne. Suurepärane nähtavus, kiirus ja väike lisakaal on hästi tunda,” ütleb Ville-Matti.

Teeninduse ja hoolduse eest vastutavale Juha-Pekkale avaldas muljet traktori viimistlus, nt voolikute ja kaablite korrastatus. „Silmnähtavalt on arvestatud ka hooldatavusega. Ülevaatuse tegemine on kiire ja kõik hoolduspunktid on kergesti ligipääsetavad.”

T-seeria uus kabiin annab positiivse kogemuse. Juhtnuppude ergonoomiline paigutus, loogilised funktsioonid ja väga hea nähtavus muudab juhi elu lihtsamaks. „Traktor allub kõigis tingimustes juhi kontrollile,” kirjeldab Ville-Matti.

Stabiilsed sõiduomadused ja vedrustus valiti just eesmärgiga parandada juhitavust. „Integreeritud esivedrustus toimib optimaalsemalt,” ütleb Juha Pekka. „Reguleeritava mehaanilise kabiini vedrustuse uus versioon toimib samuti väga hästi.”

Märgiti ära ka esiklaasi klaasipuhasti hea töö, seda eriti poristes tingimustes. Katuseaken vähendab vajadust laadimise ajal pead liigselt pöörata, samas kui piilarita parempoolne aken tagab takistusteta vaate traktori paremale küljele.

Käepärane tööriistakomplekt ja kabiinis olevad uued hoiupaigad muudavad elu juhi jaoks veelgi lihtsamaks. „Tööriistakomplekti kuulub korralik tööriistavalik, mis on suur samm edasi,” ütleb Juha-Pekka.

Samuti ei jäetud mainimata ka stereoheli kvaliteeti. Süsteemi kuuluvad võimsad kõlarid ja subwoofer-bassikõlar, mida saab kasutada ka juhi isiklikust seadmest muusika esitamiseks.

Ville Matti lisab veel eelöeldule, et „tegemist on pilkupüüdva traktoriga!”

Tekst ja fotod: Matti Kallio

Jätkake T-seeria lehe sirvimist >