Valtra tähistab 1000-nda T4 seeria traktori valmimist Pressiteade

04.06.2015
Valtra tähistab 1000-nda T4 seeria traktori valmimist
Kuus kuud pärast Valtra T4 traktori turuletulekut valmis maikuus Soomes Suolahti tehases antud seeria 1000-ndes traktor.T144 Active’iga sõitis tehasest otse tootmisliinilt välja Poola klient Adam Jarnutowski isiklikult.
Metalne-valge T seeria traktor on Jarnutowski uusim investeering Łomża lähedal Kirde-Poolas asuvasse farmi, kus ta juhib koos oma isa Henrykiga ja abikaasa Emilia toetusel piimatootmisettevõtet, mis hõlmab 74 h maad ja 132-pealist karja, sealhulgas 70 piimalehma. “Ootan põnevusega, et saaksin uue traktoriga farmis sõita. See traktor hakkab asendama JD7800 ja JD6800 mudeleid kõikides peamistes ülesannetes, sealhulgas kündmisel, külvamisel, sõnnikulaotamisel, niitmisel, pressimisel ja isegi etteanduri tõmbamisel", kommenteerib Jarnutowski ja lisab, et tema uue T144 töömaht hakkab olema umbes 1000 tundi aastas.

Mitmekülgne kasutustarve nõuab ka mitmekülgset traktorit, mistõttu varustati 1000-ndes masin populaarsete T4 seadmetega, nagu näiteks eesmine rippsüsteem, ISOBUS ühendus, pneumaatilised pidurid ja mootoriploki soojendus. Et pikkade töötundide kestel oleks tagatud juhi mugavus, kuuluvad konfiguratsiooni ka Aires+ esisilla vedrustus, kabiinivedrustus, õhkvedrustusega juhiiste, 270° tuuleklaasipuhastaja ja termokast. Eesmine jõuvõtuvõll ja esmaklassilised töötuled lisati tellimuslehele vahetult enne tootmise algust, seetõttu lisatakse need masinale erandkorras tehase Unlimited Studio töökojas.

Alates turuletulekust 2014. aasta novembris on T seeria pälvinud ülimalt positiivset tunnustust. Traktor valiti SIMA põllumajandusnäitusel 180-280 hj võimsuskategoorias Aasta Masinaks 2015 ning samuti auhinnati seda erinevatel põllumajandusnäitustel Taanis, Poolas ja Leedus.

Jarnutowski otsusele soetada endale Valtra traktor aitasid tugevasti kaasa head suhted Valtra edasimüüjaga Agrotechnik. Adam Zaluski, Agrotechniku müügidirektori sõnul on uus T seeria väga konkurentsivõimeline traktor oma võimsuskategoorias. Traktori uus disain ja ruumikas kabiin on talunike ja töövõtjate seas äratanud suurt tähelepanu. „Meie kliendid hindavad samuti meie terviklikku tootevalikut, head teenindust ja häid suhteid edasimüüjaga“, lisab ta. Kirde-Poolas Stawiskis asuv ettevõte Agrotechnik pakub terviklikku põllumajandus- ja metsatöömasinate valikut. Ettevõte alustas Valtra traktorite müümist kolm aastat tagasi ja on nüüd olulisimaid kaubamärgi esindajaid oma piirkonnas.

Alates turuletulekust 2014. aasta novembris on T seeria pälvinud ülimalt positiivset tunnustust. Traktor valiti SIMA põllumajandusnäitusel 180-280 hj võimsuskategoorias Aasta Masinaks 2015 ning samuti auhinnati seda erinevatel põllumajandusnäitustel Taanis, Poolas ja Leedus. Hetkel moodustavad T4 traktorid tervelt 43% tellimustest. Kõige populaarsemad mudelid on T174e Versu, T214 Direct ja T234 Versu. Metalne-valge väljalaskevärvus, mis valiti esmalt seetõttu, et see rõhutab uut disaini, on samuti vaieldamatult kõige populaarsem: 28% kõigist toodetud T4 traktoritest on valged. Populaarsuselt järgnevad sellele võrdselt must-metalne ja punane, moodustades 18%, ja kolmandal kohal on punane-metalne 17%-ga.


« Tagasi ülevaate juurde